top of page
Impreza plenerowa

Wydarzenia GOKiS Raciechowice

Witaj na stronie wydarzeń w Raciechowicach organizowanych przez GOKiS.

Poniżej znajdują się formularze rejestracyjne na poszczególne wydarzenia.
 

Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika

Ogólnopolski Konkurs Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika organizowany był od roku 2016 roku.

Inicjatorem byli nauczyciele skrzypiec Szkoły Muzycznej w Raciechowicach; początkowo konkurs był o zasięgu szkolnym i regionalnym. W 2018 roku odbyła się pierwsza edycja o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku zgłosiło się na konkurs 105 uczestników z całej Polski (Bielsko Biała, Bydgoszcz, Bystrzyca Kłodzka, Bytom, Chełm, Chrzanów, Częstochowa, Dobra, Kalwaria Zebrzydowska, Korzenna, Kozienice, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Kraków, Limanowa, Łódź, Mikluszowice, Myślenice, Nowy Targ, Olsztyn, Oświęcim, Opole, Piotrków Trybunalski, Raciechowice, Ruda Śląska, Szczecin, Skawina, Skierniewice, Strzelin, Sucha Beskidzka, Świątniki Górne, Tymbark, Tarnowskie Góry, Wadowice, Warszawa, Wieliczka, Wrocław, Żegocina).

Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.

www.facebook.com/lubiemalopolske

Lekcja skrzypiec

Zakończyliśmy realizację Projektu „Pogromca mikrobów. Śladami Odona Bujwida ku rozwojowi społeczno -gospodarczemu.” W ramach przedsięwzięcia został zrealizowany Powiatowy Konkurs Wiedzy o życiu i działalności Odona Bujwida, który odbył się 30.04.2024 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.  Konkurs był adresowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych w Powiecie Myślenickim.

Kolejnym elementem projektu było opracowanie i wydruk wielkoformatowej gry biograficznej przybliżającej postać pierwszego polskiego bakteriologa. Gra „Pogromca mikrobów”  również została stworzona z myślą o uczniach szkół podstawowych z terenu gminy Raciechowice oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zegartowicach oraz filii w Komornikach.

Dzięki temu atrakcyjnemu narzędziu edukacyjnemu uczestnicy mogli poznać związki rodziny Bujwidów z gminą Raciechowice, znaczenie pracy naukowej i odkryć Odona Bujwida dla rozwoju społeczno- gospodarczego w regionie, kraju a nawet na świecie, a także docenią wysiłek ludzi, którzy dzięki swej codziennej pracy i szerzonym ideom, tworzyli grunt do rozwoju społeczno - gospodarczego Polski.

Zajęcia z wykorzystaniem wielkoformatowej gry biograficznej, prowadzone były w każdej ze szkół podstawowych na terenie Gminy Raciechowice, w Czasławiu, Raciechowicach, Gruszowie, Zegartowicach i Krzesławicach.

Pierwszy polski bakteriolog, pionier higieny i profilaktyki lecznictwa, należy do najciekawszych postaci XIX i XX stulecia. Uczony, mimo rozlicznych działań zawodowych, całe życie prowadził aktywną działalność społeczną. Jeśli dziś jest pamiętany, to jako wytwórca szczepionek. Natomiast jego praca społeczna, oświatowa, działalność popularyzatorsko- naukowa, walka o równouprawnienie kobiet i ich dostęp do studiów wyższych, propagowanie języka esperanto, a wreszcie ferment jaki wnosił przez swoje postępowe poglądy w życie galicyjskie, zostały już niemal zapomniane. Celem opracowania wielkoformatowej gry biograficznej, jak i przeprowadzenia powiatowego konkursu wiedzy o życiu i działalności Odo Bujwida ,było przybliżenie uczestnikom postaci profesora i zachowanie na przyszłość pamięci o tym niepospolitym człowieku, znakomitym uczonym, wielkim społeczniku i szczerym patriocie.

Opracowanie merytoryczne i koncepcja gry: Anna Kucaba

Projekt graficzny: Umbra Design

Dofinansowano ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

"Abrakadabria"
Festiwal Sztuki Dziecka

424914760_7541515645858688_9122048036465235186_n.jpg

Abrakadabria

Od lutego wraz Anna Kucaba realizujemy Festiwal Sztuki Dziecka „ABRAKADABRIA”. Przedsięwzięcie ma formę  12 spotkań, podczas których uczestnicy poznają nowe media i techniki twórcze.

Podczas wyprawy do krainy sztuki czekają na nich nieoswojone obszary i zaskakujące metody, przy pomocy których będą próbowali wykreować DZIEŁO. Będą poszukać w krainie teatru eksperymentalnego, instalacji, grafiki, rzeźby wielkoformatowej, mozaiki LEGO a nawet tkaniny eksperymentalnej.

Projekt jest realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Za nami już 7 spotkań: 

Magiczny świat w świetle UV, Animacje na epidiaskopie, Teatr cieni, Malowanie światłem, Abstrakcja w języku Lego, Katedra światła. Kosmos i Katedra światła. Witraże XL.

Relację z każdego z nich można znaleźć na naszym profilu FB

Dlaczego „Abrakadabria”? Kojarzy się z magicznym zaklęciem lub nonsensownym wyrazem.  Ale jego historia pokazuje, że w starożytności traktowane było dość poważnie. Pierwsza pisemna wzmianka na jego temat, wraz z instrukcjami dotyczącymi korzystania, znajduje się w księdze medycznej autorstwa Quintusa Sammonicusa, który był lekarzem cesarza Sewera w 208 n.e. Uważano, że dzięki niemu można się pozbyć różnych zdrowotnych dolegliwości.

„Abrakadabra” podkreśla więc sprawczą moc słowa a w naszym przypadku - działania. To, co mówimy i robimy wyraża nasze przekonania, myśli. Poprzez afirmację jesteśmy w stanie dokonać jakiejś zmiany. 12  liter w nazwie Festiwalu, 12 spotkań otwierających oczy i umysł na to co nowe. Po to by zadomowić się w sztuce na dobre, skutecznie i trwale. 

424988292_7544458795564373_8586121611342902672_n.jpg

Ferie Zimowe GOKiS

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą GOKiS w Raciechowicach.

Zapisane osoby prosimy o wpłatę na konto:

81 86020000 0000 0312 7830 0001

z dopiskiem : wycieczka do ... imię i nazwisko uczestnika

Wpłaty do 07.02.2024

TERRA INCOGNITA

W grudniu 2022 zakończyliśmy realizację  projektu edukacji kulturalnej "Terra incognita". Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu zrealizowaliśmy:

1. Trzy warsztaty ilustracji , w których udział uczniowie z klas 6-8 ze szkoły podstawowej w Krzesławicach i Gruszowie. Uczestnicy pracowali z kartami DIXIT, tropili sens starożytnych myśli i próbowali swoich sił w budowaniu plastycznych metafor. Prace zostały wykonane w kilku technikach plastycznych: malarstwo akrylowe, kolaż, gwasz i papieroryt. Uczniowie wykonywali ilustracje do sentencji: "Kropla drąży skałę" (gutta cavat lapidem), "duch miejsca" (genius loci), "siła wyższa" ( vis major), "odważnym szczęście sprzyja" ( audaces fortuna iuvat), " żeglowanie jest rzeczą konieczną" (navigare necesse est, vivere non est necesse), "chwytaj dzień" ( carpe diem), "Broda rośnie, rozumu nie przybywa" ( barba crescit, caput nescit) i wielu innych. Okazało się, że łacina opowiada nam nie tylko o epoce starożytnej, ale też o tym jacy jesteśmy dzisiaj. Sens starożytnych myśli pasuje do różnych czasów i doświadczeń ludzi w różnym wieku. Warsztaty prowadziła Anna Kucaba. Prace powstałe podczas warsztatów wzięły również udział w konkursie na koncepcję mozaiki realizowanej w przestrzeniach GOKIS w Raciechowicach.

2. Trzy warsztaty animacji, w których udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Gruszowie i Czasławiu. Uczestnicy tworzyli ruchome sceny ilustrujące łacińskie sentencje, a następnie fotografowali je i tworzyli animacje poklatkowe. Powstały animacje w technice wycinanki i grafiki komputerowej do sentencji: "Kropla drąży kamień", "Co zrobisz drugiemu oczekuj od niego", "Tam mieszkają lwy", "Zgoda mieszkańców murem miasta", "Żeglować jest rzeczą konieczną ", "Chwytaj dzień". Uczestnicy pracowali na aplikacjach Capcut oraz Canva i Stop Motion.

3 . Konkurs na projekt mozaiki inspirowany sentencją łacińską.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół w Gruszowie, Krzesławicach i Czasławiu ( gmina Raciechowice). Na konkurs wpłynęło 50 prac ( autorzy indywidualni i prace grupowe). Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce:

Ola Piotrowicz, Julia Szczytko, Anna Spędzia, Anna Piotrowicz ze Szkoły podstawowej w Krzesławicach za pracę inspirowana sentencją: „Żeglowanie jest rzeczą konieczną”- navigare necesse est, vivere non est necesse

II. miejsce: Tymoteusz Magdziarz, Sonia Figura, Szymon Kania, Lena Szklarzewicz ze szkoły podstawowej w Gruszowie za pracę : „Prawdziwy przyjaciel jest rzadkim ptakiem”- verus amicus rara avis est 

III miejsce: Ola Majka, Patrycja Piotrowicz, Joanna Majka, Maria Smaga za pracę „Odważnym szczęście sprzyja”- audaces fortuna iuvat

Wyróżnienia:

  1. Barbara Kania , Szkoła Podstawowa w Gruszowie za pracę „Siła wyższa” – Vis major

  2. Julia Murzyn, Maria Natanek ze Szkoły Podstawowej w Gruszowie za pracę „ Hic sunt leones”- tam mieszkają lwy

  3. Wojciech Głąb, Adrian Zyguła, za pracę „ Kropla drąży skałę”- Gutta cavat lapidem

 

4.Warsztaty ceramicznej mozaiki wielkoformatowej

Do realizacji zostali zaproszeni uczniowie biorący udział w konkursie na projekt mozaiki, chętni uczestniczy warsztatów animacji i ilustracji. Stworzyliśmy pracę, której motywem było drzewo, które jest symbolem mającym głębokie znaczenie w wielu kulturach i religiach na świecie. Choć jego interpretacje różnią się w zależności od tradycji, istnieje pewien wspólny mianownik – symbolika połączenia, jedności i siły. Korzenie symbolizują nasze zakorzenienie w ziemi, w rodzinie i tradycji. Reprezentują nasze pochodzenie, które stanowią fundament naszej tożsamości.  Pień jest symbolem wzrostu osobistego i rozwoju, reprezentuje naszą drogę życiową i doświadczenia, które kształtują nas jako jednostki. Gałęzie- to cele i marzenia, a także nasze osiągnięcia. Zdecydowaliśmy, że taki symbol najpełniej będzie odnosił się do misji nowopowstałego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Raciechowicach. Warsztaty prowadziła Anna Kucaba.

5.Warsztaty mozaiki miniaturowej ze skorupek jajek.

Z wyzwaniem zmierzyli się seniorzy. Skorupki barwiliśmy różnymi technikami. A sam proces wykonania był prawdziwie autorskim laboratorium. Eksperymentowaliśmy też z technikami marblingu. Powstało kilkanaście zaskakująco współczesnych w wyrazie miniatur. Warsztaty prowadziła Anna Kucaba.

 

6. Warsztaty z LEGO mozaiką

Odbyły się w sali zabaw edukacyjnych "Ale Klocki" w Myślenicach. Uczestnicy próbowali swoich sił w tworzeniu pikselowych obrazów- reprodukcji znanych dzieł sztuki.  W warsztatach wykorzystywaliśmy reprodukcję dzieł Hokusai Katsushika „Wielka fala w Kanagawie” oraz Vincenta van Gogha „Gwiaździstą noc”. Uczestnicy pracowali w modułowych zespołach.  W ramach warsztatów opowiadaliśmy o wybranych dziełach i technice pracy jaką jest mozaika ,a także o możliwościach tworzenia personalizowanych obrazów i instrukcji w aplikacji Lego mosaic. Warsztaty prowadził Maksymilian Szostak („Ale Klocki”).

7. Wykład historyczny "Konteksty historyczne znanych sentencji łacińskich".

Wykład odbył się 16.10. 2023 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Raciechowicach. Był adresowany do seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciechowicach. Dr Andrzej Małysa w przygotowanej prelekcji wprowadził uczestników w konteksty świata starożytnego. Przypomniał o zasięgu łaciny jako języka urzędowego cesarstwa, omówił dziedziny, w których język ten do dziś funkcjonuje oraz przedstawił konteksty historyczne znanych sentencji, ich znaczenie i późniejsze nawiązania. Wykład- również transmitowany on-line- przygotował historyk  dr Andrzej Małysa.

8.Spacer tematyczny z przewodnikiem  po Krakowie pt: "Kraków w sentencjach łacińskich".

W wydarzeniu udział wzięła grupa seniorów - uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciechowicach. Pani przewodnik po Krakowie zabrała uczestników w podróż w czasie. Ukazała Kraków średniowiecza, który wówczas był najważniejszym centrum kultury łacińskiej w Polsce, dlatego to właśnie tutaj najlepiej szukać odpowiedzi na pytanie, co mówią nam o dawnych wiekach łacińskie inskrypcje wykute w kamieniu. Spacerując IX wieczną ulicą Kanoniczą uczestnicy odkrywali tajemnicze łacińskie sformułowania, umieszczane zwykle w portalach lub nad oknami kamienic. Opowieść o znaczeniu sentencji dopełniały historie osób, które w danym miejscu mieszkały oraz zmieniających się funkcjach danych obiektów architektonicznych. Tuż u stóp Wawelu przy ulicy Podzamcze mieści się wzniesiony w XIV wieku dom, który swoją dzisiejszą nazwę zawdzięcza znakomitemu lokatorowi – Janowi Długoszowi. „Nil est in homine bona mente melius”, czyli „Nic nie ma w człowieku lepszego ponad rozum”. Trasa zawiodła uczestników również na wzgórze wawelskie, szczególnie bogate w łacińskie mądrości, dedykacje i konteksty. To tam znajduje się słynne hasło: „Cracovia urbs celeberrima”- hasło motto królewskiego miasta. Tajemnice Krakowa przybliżała uczestnikom  rzewodniczka Małgorzata Kasprowicz.

9. Wystawa podsumowująca projekt

Odbyła się 15. 12.2022 roku. Pokazaliśmy na niej wytwory uczestników: ilustracje, animacje, mozaiki miniaturowe i wielkoformatowe dzieło zbiorowe w technice mozaiki ceramicznej.  Na wydrukach znalazły się także fotorelacje z innych wydarzeń.  Wydarzenie pokazało jak inspirującym tematem okazały się sentencje łacińskie i z jak różnych perspektyw można spojrzeć na dziedzictwo antyku i źródła naszej, europejskiej cywilizacji. Okazało się, że łacina opowiada nam nie tylko o epoce starożytnej, ale też o tym jacy jesteśmy dzisiaj. Patrząc na prace- w różnych technikach i skalach- widać wyraźnie, że sens starożytnych myśli pasuje do doświadczeń ludzi w różnym wieku.

Terra Incognita

Serdecznie zapraszamy na warsztaty artystyczno-edukacyjne inspirowane sentencjami łacińskimi!
W programie :
-  warsztaty ilustracji i animacji poklatkowej,
- tworzenie mozaiki: wielkoformatowej,  miniaturowej i LEGO
- spacer tematyczny : Kraków w sentencjach łacińskich
-wykład historyczny i wystawa prac.

Serdecznie zapraszamy!

Program jest dofinansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury.
Abstract Collage Face Aesthetic Phone Background.jpg

Oficjalne otwarcie Pracowni Orange w Raciechwicach

Program uroczystości:
11:30 msza św. dziękczynna w kościele
pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach
12:45 przejście korowodu wieńców dożynkowych na parking przy obelisku w Raciechowicach
13:00 oficjalne rozpoczęcie uroczystości
13:30 część artystyczna i plenerowy festiwal kultur południowej Małopolski:
-występy artystyczne
-stoiska wystawiennicze: Kół Gospodyń Wiejskich, rękodzielników, pszczelarzy
-warsztaty rękodzielnicze, prezentacja prac twórców ludowych oraz tradycyjnych wytworów
rolniczych i kulinarnych
-degustacja potraw
-wystawa prac młodych artystów z Gminy Raciechowice
-atrakcje dla dzieci
16:00 rozstrzygnięcie konkursów: kulinarnego na „Najlepsze ciasto owocowe”, etnograficznego
na „Najpiękniejsze stoisko” oraz dożynkowego na „Najpiękniejszy wieniec”
16:30 zabawa taneczna przy dźwiękach DJ Laufi
2b.jpg

Podczas Święta Owoców w Raciechowicach odbył się występ Zespołu Pieśni i Tańca , który dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska, Edycja 2023, przygotowywał swój repertuar na 20 warsztatach wokalno - tanecznych.

Najbliższe wydarzenia GOKiS

Wydarzenia GOKiS 2023

18.05.2023 - 17.00 Wystawa "Powstanie Styczniowe" , Urząd Gminy Raciechowice , sala obrad

2.06.2023 - 9.00 wykład o fotografii, sala obrad

Wyjazd do Ogrodu Botanicznego, warsztaty fotograficzne

10.06.2023 Dzień Dziecka i Dzień Sportu

16-20.06.2023 plener malarski

03.07-07.07.2023- I TURNUS PÓŁKOLONII

31.07- 07.08.2023 - II TURNUS PÓŁKOLONII

07.08-11.08.2023 - III TURNUS PÓŁKOLONII

link do rejestracji półkolonii :

Dodatkowo, już wkrótce udostępnimy harmonogram wydarzeń realizowanego w ramach programu "Aktywni +".

20.08.2023 - Dożynki i Święto Owoców

Dom(1).jpg

Uroczyste obchody
3 maja w Raciechowicach!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta 3 maja!
 

W programie:

11.30 msza święta w Kościele Parafialnym w Raciechowicach,

-uroczysty pochód pod pomnik w Raciechowicach,

-występy artystyczne,

-animacje dla dzieci,

-parada rowerowa w barwach patriotycznych - szczegóły konkursu w zakładce REJESTRACJA

- bieg 3-majowy (szczegóły w zakładce REJESTRACJA)

-pokaz sprzętu strażackiego

RACIECHOWICE(1).jpg

Nabór do wiosennej grupy fitness

Zbliża się wiosna (choć na razie za oknem Last Christmas ) , wkrótce zaczniemy ubierać się coraz lżejsze ubrania, a kurtki pójdą w odstawkę...

Właśnie dlatego pomyśl teraz o sobie, tak , żeby z pierwszym dniem lata zaprezentować się swoim znajomym w nowej odsłonie- nowej JA :)

Jesteś zainteresowany metamorfozą?

Przyjdź na zajęcia z Ulą , które są dwa razy w tygodniu : poniedziałek i środa.

To czas tylko dla Ciebie. Zainwestuj w siebie

fitness.jpg

Wraz z wiosną przylatują wspaniałe wieści!

Już wkrótce grupa dzieci z gminy Raciechowice weźmie udział w super przygodzie- pilotażowej edycji projektu edukacyjnego "Poczuj Polskę".
 

Narodowe Centrum Kultury wyłoniło z ogólnopolskiego naboru grupę edukatorów wraz z instytucją, którzy będą mieli szansę na realizację cyklu warsztatów w społecznościach lokalnych. Wśród nich jesteśmy i MY!
 

To wspaniałe wyróżnienie, znaleźliśmy się w bardzo elitarnym gronie!

Celem programu jest wzmacnianie tożsamości narodowej, poznawanie bogactwa kulturowego Polski i kształtowanie postaw patriotycznych rozumianych jako szacunek i miłość do miejsca, w którym żyjemy. Organizatorom zależy nie tylko na celebrowaniu polskości przy okazji ważnych wydarzeń rocznicowych, ale rozwijaniu uczuć i postaw patriotycznych rozumianych jako codzienne, drobne gesty oraz szacunek symboli narodowych.
 

Dzięki materiałom edukacyjnym oddziaływującym na różne zmysły, zawartym w pakiecie sensorycznym „Poczuj Polskę”, uczestnicy będą mogli poznawać między innymi polską fotografię dokumentalną, typografię, specyfikę polskiego języka, lokalną przyrodę i regionalne smaki.
 

Narodowe Centrum Kultury

#barwywspolne

337526610_549142607327922_4068649960621897456_n.jpg

Raciechowice GO!

W ramach darowizny Fundacji Orlen, nasza placówka realizuje zajęcia sportowe dla dzieci Raciechowice GO!
Projekt zakłada cykl zajęć sportowych dla dzieci o charakterze ogólnorozwojowym z elementami zimowej dyscypliny narciarstwa biegowego pod okiem wykwalifikowanego trenera. 
 
ferie.jpg

Detektywi na Szlaku Powstania Styczniowego

Jest nam niezmiernie miło poinformować Was o otrzymanej dotacji Biura Programu Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego "Powstanie Styczniowe 1863-1864". W ramach realizowanego programu przewidziany jest cykl pięciu warsztatów z różnych obszarów edukacyjnych, których wspólnym mianownikiem jest Powstanie Styczniowe. Oprócz warsztatów proponujemy podróż przez miejsca pamiętające tamte wydarzenia na mapie obecnego Krakowa. Celem projektu jest kultywowanie pamięci o tym ważnym wydarzeniu, pogłębianie wiedzy historycznej, z uwzględnieniem regionalnego dziedzictwa.

Kopia detektywi na tropie powstania styczniowego.jpg

Noworoczny Koncert Kolęd

Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd, który odbędzie 15.01 w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Kościele Parafialnym w Raciechowicach.
Grać będziemy kolędy i pastorałki z użyciem żywych instrumentów.
W repertuarze m.in. występy uczniów oraz występ zespołu regionalnego.  
kolędy.jpg

Wieczór Aurorski

Sabiny Jakubowskiej

Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski Sabiny Jakubowskiej 09.12.2022 18:00 organizowany przez GOKiS Raciechowice we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Raciechowicach.

Tematem wieczoru autorskiego bedzie powieść Sabiny Jakubowskiej "Akuszerki".

Pełna trudnej prawdy opowieść o kobiecie, która niejednokrotnie oglądała cud narodzin, jednocześnie równie często zmagając się ze śmiercią. Przyjrzyj się pracy akuszerki i zobacz, jak wiele od niej zależało.

"Akuszerki" to powieść, która powstała na skutek inspiracji autentycznymi notatkami, jakie sporządziła prababka autorki. Opowiedziana w niej historia rozpoczyna się zimą 1885 roku na podkrakowskiej wsi. To właśnie tam przychodzi na świat pierwsze dziecko Franciszki. Dziewczynie przy porodzie pomaga przybrana matka, pełniąca funkcję akuszerki, którą dobrze znają wszyscy w okolicy.

Tymczasem nieopodal, w pewnym dworze, również rodzi się dziecko. Wkrótce Franciszka otrzymuje tam pracę jako jego mamka. Szybko też wdraża się w pomoc podczas porodów mieszkającym w pobliżu kobietom. Nieoczekiwanie udaje się jej również rozpocząć naukę w szkole dla położnych, mieszczącej się w Krakowie. Choć z początku nie może się odnaleźć w nowej roli i rzeczywistości, z czasem staje się pewna siebie i zdecydowana w tym, co robi. Do swojej rodzinnej miejscowości powraca z wieloma doświadczeniami oraz szeroką wiedzą na temat rodzenia. Niestety, szybko przekonuje się, że to, czego się nauczyła, może nie mieć zastosowania tam, gdzie królują zabobony i bieda.

O autorce

Sabina Jakubowska jest polską pisarką, która debiutowała powieścią dla młodzieży "Dom na Wschodniej". Została za nią wyróżniona główną nagrodą w konkursie Promotorzy Debiutów Tygodnika Powszechnego i Instytutu Książki.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Sabiny Jakubowskiej.

Wstęp bezpłatny.

Image by Aaron Burden

Trwa nabór do ZPiT!

Kopia Wpis na Facebooku - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Raciechowicach.jpg

Dołącz do jesiennego wyzwania GOKiS
#cukierstop

Już od 07.11.2022 dołącz do jesiennego wyzwania GOKiS, w którym rezygnujemy z cukru i ćwiczymy z Ulą!
więcej informacji na stronie FB : www.facebook.com/gokisraciechowice
Colourful Natural Hello November Free Facebook Post.jpg

Nabór do grupy literackiej

Ogłaszamy nabór do Stowarzyszenia Żywych Poetów, w którym wesprzemy Ciebie lub Twoje dziecko w tworzeniu własnych utworów literackich; wspólnie będziemy tworzyć stronę www; będziemy uczyć się pisać wartościowe treści; będziemy opiniować i konstruktywnie krytykować nasze utwory literackie.
W planach mamy stworzenie możliwości , tematów i okazji do rozwijania talentów pisarskich oraz motywowanie do udziału w konkursach literackich.
Jesteś zainteresowany / zainteresowana? 
Napisz : gokis@raciechowice.pl